Co nowego w Wydawnictwie KASTOR?

Trzy nowości w 2019 roku!

Magdalena Kurzyp

ODŻYWIANIE W ŁUSZCZYCY. TOM 2
Przez żołądek do zdrowej skóry
Ponad 100 praktycznych przepisów kulinarnych

ODŻYWIANIE W ŁUSZCZYCY. Tom 2. Przez żołądek do zdrowej skóry. Ponad 100 przepisów kulinarnych.

 Drugi tom książki uwzględnia najnowsze informacje z dziedziny dietetyki dotyczące chorób autoimmunologicznych oraz wiedzę z zakresu kosmetologii. Zamieszczono tu ponad 100 nowych przepisów kulinarnych do zastosowania w diecie zalecanej w łuszczycy. Potrawy opisane w tomie drugim mogą być także z powodzeniem stosowane w schorzeniach towarzyszących łuszczycy, takich jak dna moczanowa, cukrzyca, łuszczycowe zapalenie stawów lub otyłość.

DOWIEDz się więcej

*

Marek Woliński

Indeks herbów wraz z opisami do Roczników Towarzystwa

Heraldycznego i Miesięczników Heraldycznych

Indeks herbów wraz z opisami do Roczników Towarzystwa Heraldycznego i Miesięczników Heraldycznych

Indeks herbów wraz z opisami doRoczników Towarzystwa Heraldycznego i Miesięczników Heraldycznych opracowany przez Marka Wolińskiego obejmuje herby z jedenastu tomów Roczników Towarzystwa Heraldycznego (RTH) i osiemnastu tomów „roczników” Miesięczników Heraldycznych (MH). Indeks zawiera 1 898 herbów występujących w obu tych publikacjach, zarówno w ich tekście, jak i w przypisach. Indeksy nazwisk i herbów uzupełniają się nawzajem, i aby w pełni wykorzystać informacje heraldyczno-genealogiczne, należy w swych poszukiwaniach korzystać z obu indeksów równolegle.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

*

Marek Woliński

Indeks herbów wraz z opisami do Roczników Towarzystwa

Heraldycznego i Miesięczników Heraldycznych 

Indeks nazwisk do Roczników Towarzystwa Heraldycznego i Miesięczników Heraldycznych

Indeks nazwisk do Roczników Towarzystwa Heraldycznego i Miesięczników Heraldycznych opracowany przez Marka Wolińskiego obejmuje nazwiska z jedenastu tomów Roczników Towarzystwa Heraldycznego (RTH) i osiemnastu tomów „roczników” Miesięczników Heraldycznych (MH). Indeks zawiera około 34 000 nazwisk i przydomków ujętych w 29 460 hasłach, w tym wiele nazwisk tzw. nieznanej szlachty, nieliczne nazwiska chłopskie i mieszczańskie. 1898 herbów występujących w indeksowanych źródłach zostało przedstawionych w oddzielnym tomie. Indeksy nazwisk i herbów uzupełniają się nawzajem, i aby w pełni wykorzystać informacje heraldyczno-genealogiczne, należy w swych poszukiwaniach korzystać z obu indeksów równolegle.

DOWIEDz się więcej